آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS

آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS در مهارت‌های Listening و speaking اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که باید در زمان کمتری (نسبت به مهارت Reading و Writing) اطلاعاتی را دریافت کرده و آنها را بفهمید و پاسخ دهید. این اطلاعات به صورت شفاهی به شما ارائه می‌شوند و چیزی جلو چشمان شما نیست و شما هم باید سریع پاسخ دهید. خواه در بخش Listening باشد و بعد از شنیدن صدایی که پخش می‌شود؛ گزینه‌ی درست را انتخاب کنیم یا در بخش speaking بعد از اینکه سؤالی از ما پرسیده شد؛ چند دقیقه‌ای صحبت کنیم. در هر صورت اطلاعات را از طریق گوش دریافت می‌کنیم و از طریق صحبت کردن به آنها پاسخ خواهید داد. در این دو بخش نیاز به قدرت درک مطلب شفاهی خیلی خوبی داریم. همچنین خیلی لازم است که سرعت فکر کردن، صحبت کردن و میزان تسلط بر تمامی بخش‌های زبان از جمله گرامر، دایره واژگان و تلفظ، در ما بالا باشد؛ تا در کمترین زمان به بهترین شکل جملات خود را بیان کنیم. لذا لازم است که از منابع مناسبی استفاده کنیم تا آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS در مهارت‌های Listening و speaking به خوبی پیش برود.

 

آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS در مهارت‌های Listening و speaking

در این کتاب 60 متن به همراه فایل صوتی و 5 ویدئو مکالمه به همراه متن نوشتاری آن‌ها به شما ارائه شده است. در مقدمه کتاب و همچنین در این پست: به طور کامل در مورد این کتاب، نحوه کار با آن و بقیه مسائل صحبت کرده‌ایم. به دقت آنها را بخوانید و به کار ببرید تا آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS در مهارت‌های Listening و speaking داشته باشید.

 

به جز آزمون آیلتس….

مهارت‌های Listening و speaking فقط برای آزمون آیلتس اهمیت ندارند؛ بلکه برای تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها، شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی، داشتن مؤسسات بومگردی و میزبان توریست خارجی بودن، مسافرت به خارج از کشور به قصد تفریح، تجارت یا تحصیل و … خیلی لازم است. بین دانشجویانی که مهارت شنیداری و گفتاری خوبی دارند و آنانی که در این دو زمینه ضعیف هستند تفاوتهای خیلی زیادی هست. یکی اینکه در کلاس درس خوش می‌درخشند. هم درسها را همانجا توی کلاس می‌فهمند و هم اینکه می‌توانند با استاد و همکلاسی‌ها وارد گفتگو شده و مشکلات احتمالی خود را برطرف کنند. اساتید هم از دانشجویان خوش سر و زبان که سوالات به جا می‌پرشند بیشتر استقبال خواهند کرد. این افراد در محیط بیرون هم با قدرت ارتباطی بالایی که دارند خیلی سریع‌تر در زندگی اجتماعی پیشرفت می‌کنند و هم کارهای خیلی بهتری پیدا می‌کنند. برای سفرهای تجاری مهارت‌های مذاکره حیاتی است. حتی به عنوان توریست هم وقتی قدرت گفتگوی خوبی دارید؛ قطعاً سفر بهتری را تجربه خواهید کرد. و خیلی موارد دیگر که خود بهتر می‌دانید توانایی در مهارت‌های Listening و speaking سوای آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS اهمیت دارد.

درباره این کتاب

جهت آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS بهتر این است که از منابع با تلفظهای بریتانیایی استفاده شود. لذا  در این مجموعه با استفاده از منابع اورجینال مانند بریتیش کنسول تعدادی متن با درجه بندی از مبتدی تا پیشرفته گردهم آورده‌ایم تا بهترین حالت برای آمادگی برای آزمون آیلتس IELTS به شما ارائه شود.

اگر از سطح مهارت‌های خود در زبان انگلیسی مطمئن نیستید؛ می‌توانید از طریق این لینک یک آزمون تعیین سطح را بگذرانید: آزمون تعیین سطح مؤسسه بین‌المللی British Council

امید که همیشه موفق و سربلند باشید.

39,900 تومان – خرید