۵۰۱ مکالمه انگلیسی

مکالمه انگلیسی

اهمیت کتاب‌های مکالمه انگلیسی در چیست؟

مکالمه انگلیسی را در چه مرحله‌ای از پروسه‌ی یادگیری زبان انگلیسی باید آموخت؟

الگوها (patterns) در هر زبانی نقشی اساسی در انتقال معنا دارند. الگو به زبان ساده نحوه‌ی جمله‌بندی مردم یک زبان در یک موقعیت خاص است. به طوری که همان نوع جمله‌بندی‌ها در آن موقعیت می‌تواند معنا را به طور کامل برساند. در غیر اینصورت هر چقدر هم که جملاتی که از لحاظ گرامری درست باشند هم استفاده کنید؛ باز یک جای کار در انتقال معنا می‌لنگد. مثلاً وقتی مادری از بچه‌های خود می‌پرسد: «چه خبرتونه؟» یعنی بچه‌ها سروصدا کرده‌اند و این جمله نوعی توبیخ آنها محسوب می‌شود. یا جمله‌ی «اوضاع و احوال چطوره؟» برای احوالپرسی استفاده می‌شود و یک ایرانی هرگز نخواهد گفت «حال شما چطور است؟» این نوع لفظ قلم صحبت کردن در مکالمه‌های روزمره کاربردی ندارد.

کتاب‌های مکالمه انگلیسی این الگوهای زبانی را به ما می‌آموزند. به طوری که خواهیم آموخت به جای گفتن جمله «how are you?» مانند یک آمریکایی بگوییم «how you doing?» یا «how is it going?».

بدون یادگیری الگوهای زبانی شما نخواهید دانست که هر انگلیسی زبان در هر موقعیتی دقیقاً چه عبارت‌هایی را به کار می‌برد. لذا به کمک دامنه‌ی لغت و دانش گرامر خود فقط جمله‌ای رباتیک را ترجمه کرده و استفاده خواهید کرد که خیلی بی روح خواهد شد.

15,000 تومان – خرید

 

می‌توانید به جای خرید این یک محصول، پک کامل آموزش زبان را با تخفیف ویژه دریافت نمایید. خرید پک کامل

حین تبادل مالی هر نوع فیلترشکن، پروکسی، VPN و … را غیرفعال نمایید. چرا که این سایت از درگاه امن زرین پال و پروتکل امن https استفاده می‌کند.

رمز بازگشایی فایل زیپ و PDFها: www.pangan7.com

 

درباره‌ی کتاب ۵۰۱ مکالمه

این کتاب شامل ۵۰۱ مکالمه روزمره زبان انگلیسی است. هر مکالمه فایل صوتی مخصوص خود را نیز دارد. با توجه به اینکه ابتدا جلد اول این کتاب، یعنی گرامر را کار کرده‌اید، لذا هم گرامر را آموخته‌اید و هم در آن کتاب ۴۰ متن ساده را کار کرده‌اید که هر دو روی هم رفته باعث شده تا دایره لغات و مهارت خواندن و درک مطلب و توانایی شما در گرامر به حدی برسد که در استفاده از این کتاب هیچ مشکلی نداشته باشید.

نحوه استفاده از ۵۰۱ مکالمه

استفاده از این کتاب نسبت به کتاب گرامر راحت‌تر است. همیشه یک دفتر داشته باشید. هر گاه به لغت جدیدی می‌رسید آن را در آن یادداشت کنید. با توجه به لغت‌هایی که در جلد یک یادگرفته‌اید؛ هر مکالمه این کتاب نهایتاً دو یا سه لغت جدید بیشتر ندارد. لذا سرعت کار شما خیلی خوب خواهد بود. یک بار مکالمه را مرور کرده و لغت‌های آن را استخراج کنید. بعد از آن فایل صوتی را اجرا کرده و با هر بار شنیدن شما هم آن را تکرار کنید. سپس فایل صوتی را قطع کرده و یک بار مکالمه را خودتان با صدای بلند بخوانید.

مهارت‌هایی که از کتاب ۵۰۱ مکالمه روزمره انگلیسی می‌آموزیم

این کتاب شامل مکالمه‌هایی در تمام موقعیت‌های زندگی روزمره است و از این جهت مفتخریم که کامل‌ترین کتاب مکالمه انگلیسی را گردهم آورده‌ایم. این کتاب شامل تقریباً ۶۰ هزار لغت انگلیسی می‌باشد. توجه داشته باشید که مثلاً ۵۰۰۰ لغت هر کدام ۱۲ بار تکرار شده‌اند و کل این کتاب ۶۰ هزار لغتی را به وجود آورده است. لذا شما:

  • دایره‌ی لغتی گسترده خواهید داشت که در هر موقعیتی و برای بیان هر مطلبی از آن بهره خواهید برد.
  • مکالمه انگلیسی را در تمام حالت‌ها می‌آموزید. اینکه هر انگلیسی زبان در هر موقعیتی از چه اصطلاح و چه جمله‌بندی استفاده می‌کند خیلی مهم است. در این کتاب این مسأله به طور کامل به شما آموزش داده می‌شود.
  • به ۵۰۱ فایل صوتی گوش می‌دهید و تلفظ و توانایی شنیداری شما به سطح عالی می‌رسد

با تکرار هر جمله بعد از شنیدن فایل صوتی مهارت گفتاری شما هم ارتقاء می‌یابد. بدون صحبت کردن و بدون تکرار جملات با صدای بلند یادگیری کامل نمی‌شود.

چند توصیه برای یادگیری بهتر مکالمه انگلیسی

  1. یک پارتنر داشته باشید. یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان این است که یک پارتنر داشته باشید و ساعاتی در روز یا هفته با هم ملاقاتی داشته باشید و در این ملاقات با هم فقط! به انگلیسی صحبت کنید. می‌توانید از ملاقات‌های ۵ دقیقه‌ای شروع کنید و سپس زمان این ملاقات را زیاد کنید. در طول این ملاقات تمام آنچه از مکالمه‌های این کتاب را فراگرفته‌اید به کار بندید. گاهی هم می‌توانید این کار را به صورت گروهی انجام دهید. یعنی با جمعی از دوستان خود یک جلسه گفتگوی آزاد انگلیسی تشکیل دهید. می‌توانید از کسانی که با هم در یک آموزشگاه زبان کلاس می‌روید دعوت به همکاری کنید. یا روی برد دبیرستان و دانشگاه از افراد علاقه‌مند دعوت به عمل آورید.
  1. فیلم‌ها و سریال‌ها را بدون زیرنویس فارسی ببینید. در بین خیلی از ما این مسأله متداول است که سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی را با زیرنویس فارسی (یا حتی انگلیسی) می‌بینند. برای کسانی که هدف آموزشی ندارند و فقط برای فهمیدم دقیق مکالمه‌های فیلم این کار را می‌کنند البته موضوع چیز دیگری است. اما برای کسانی که در پی یادگیری زبان انگلیسی هستند؛ این کار نتیجه‌ی عکس می‌دهد. معمولاً می‌گویند با دیدن کلمات قدرت درک مطلب خود را ارتقاء می‌دهیم. در صورتی که این طور نیست. مادامی که فیلم با زیر نویس در حال پخش است؛ چشم به کلمات زیرنویس دقت می‌کند و گوش کار اصلی خود یعنی تمرکز بر روی کلمات را انجام نمی‌دهد. لذا این کار هیچ فایده‌ای برای ارتقاء مهارت Listening ندارد. اگر می‌خواهید کلمات را بخوانید (خصوصاً انگلیسی) و همزمان تلفظ آن کلمات را بشنوید یا اگر می‌خواهید جملات را روخوانی کنید و یا حتی اگر می‌خواهید ضرب المثل و اصطلاح روزمره یاد بگیری یا دایره لغات خود را بالا ببرید؛ در این صورت باید به کتاب‌های مربوط به آموزش اصطلاحات روزمره (به زودی در همین سایت یک کتاب اصطلاحات روزمره ارائه خواهد شد) یا به کتاب‌های درک مطلب و مهارت خواندن و نوشتن مراجعه کنید (مانند کتاب صد مقاله). ولی اگر می‌خواهید گوش خود را قوی کنید با با دقت گوش کنید و فقط از گوش خود کار بکشید. ابتدا این کار شما را اذیت می‌کند. اما باید مقاومت کرده و بگذارید زمان بگذرد. اگر همزمان با دیدن فیلم‌های زیاد و گوش دادن به آن‌ها از دیگر کتاب‌های آموزشی این مجموعه (گرامر، مکالمه و صد مقاله) هم استفاده کنید در اینصورت تمام مهارت‌های شما همزمان رشد می‌کنند و شما بعد از مدتی شاهد بالا رفتن اعجاب انگیز توانایی خود در زبان انگلیسی خواهید شد.
  1. گاهی فیلم یا سریال و یا کلیپی را در نظر گرفته و سعی کنید بعد از چندبار گوش دادن، متن گفتگوهای آن را بر روی کاغذ بیاورید. طبیعتاً این کار برای حالتی امکان پذیر است که شما متن فیلم‌نامه را به طور جداگانه داشته باشید. برای این کار در گوگل جستجو کنید.
  2. لال نباشید. لال بودن یعنی عدم پیشرفت در یادگیری زبان. هر چه را می‌شنوید تکرار هم بکنید. حین یادگیری کتاب ۵۰۱ مکالمه انگلیسی این کار را بکنید. حین خواندن هر متن انگلیسی یک بار متن را با صدای بلند برای خود بخوانید. همیشه در حال بلند بلند صحبت کردن باشید. با خودتان صحبت کنید. بگذارید یخ‌های فک و دهانتان باز شود. صدای خود را ضبط کنید و بعداً آن را گوش کنید. اولین بار که به صدای خود گوش می‌دهید؛ حتماً اذیت خواهید شد: واااای مگه صدای من اینجوریه؟! این مسأله برای همه‌ی ما یکسان است. همه‌ی مجری‌ها و گوینده‌های بزرگ هم اولین بار به صدای خود گوش داده‌اند همین قدر دمق شده‌اند. اما باید ادامه دهید. باید بتوانید با صدای خود ارتباط برقرا کنید. بعد از مدتی عاشق صدای خود می‌شوید. ضبط کردن صدا و مقایسه‌ی آن با فایل صوتی اورجینال هر متن (مثلاً مکالمه‌عای این کتاب یا متن‌عای کتاب صد مقاله) به شما این فرصت را می‌دهد که ذره ذره تلفظ خود را بهتر و بهتر کنید. هم اعتماد به نفس صحبت کردن پیدا می‌کنید و هم انگلیسی هزار برابر برای شما لذت بخش‌تر خواهد شد.

زمان‌بندی کار با این کتاب

این کتاب شامل ۵۰۱ مکالمه است. بسته به اینکه روزی چند مکالمه انگلیسی را کار کنید، زمان‌بندی شما هم متفاوت خواهد بود. فرض کنیم شما روزی یک ساعت بیشتر وقت ندارید. در این صورت در یک ساعت به راحتی می‌توانید ده مکالمه را کار کنید. در این صورت بین ۵۰ روز تا ۶۰ روز می‌توانید این کتاب را تمام کنید.

مکالمه انگلیسی و ارتباط آن با مهارت‌های شنیداری و گفتاری

مهارت listening در میان مهارت‌های چهارگانه یادگیری یک زبان خارجی، سختی خاص خود را دارد. در کلاس‌های آموزشی خود بارها دیده‌ام که زبان‌آموزان قسمتی که مربوط به تمرین‌های listening است فراری هستند. هم اینکه بعد از سال‌ها کلاس آمدن در بخش listening ضعف‌های اساسی دارند. در آزمون‌های بین المللی مانند آیلتس هم باز قسمت listening به نوعی ترسناک‌ترین قسمت کار است. در تجربه‌ی سفرهای خارجی هم شنیده و فهمیدن تمام کلمات و جملات فرد مقابل برای ما غذاب آور است. هر کس با لهجه‌ی خاص خودش صحبت می‌کند. بعضی‌ها سریع‌تر صحبت می‌کنند. بعضی‌ها آدم‌های تحصیل‌کرده‌ای هستند و در صحبت عادی روزمره هم از جملات طولانی‌تر و و هم از اصطلاحات تخصصی‌تر استفاده می‌کنند و قس علیهذا. به هر حال هر بار به شکلی این ضعف در مهارت listening خودش را نشان می‌دهد. چه باید کرد؟ مهارت‌های چهارگانه‌ی زبان به این شکل است هر کدام به روش خود ارتقاء می‌یابد. اگر روی درک مطلب متون کار کنید؛ فقط قدرت درک مطلب و سرعت خواندن شما بالا می‌رود و تعداد لغت‌های زیادی را می‌آموزید. ولی مهارت speaking و listening شما ارتقاء پیدا نمی‌کند. همچنین در این حالت حتی مهارت writing شما هم بهتر نمی‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید قدرت شما در listening افزایش یابد؛ باید روی همان مهارت کار کنید. باید برای هر مهارت برنامه‌ی جدایی برای همان مهارت داشته باشید. بنابراین باید زیاد بخوانید. زیاد بنویسید. زیاد بشنوید و زیاد حرف بزنید. برای ارتقاء مهارت listening این کتاب را با دقت کار کنید و تمام توصیه‌هایی که در بالا به طور مفصل توضیح دادیم را به کار ببندید.

کتاب ۵۰۱ مکالمه انگلیسی به بهترین شکل ممکن می‌تواند به شما در تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری کمک کند. اگر از سطح مهارت‌های خود در زبان انگلیسی مطمئن نیستید؛ می‌توانید از طریق این لینک یک آزمون تعیین سطح را بگذرانید: آزمون تعیین سطح مؤسسه بین‌المللی British Council

می‌توانید به جای خرید این یک محصول، پک کامل آموزش زبان را با تخفیف ویژه دریافت نمایید. خرید پک کامل

حین تبادل مالی هر نوع فیلترشکن، پروکسی، VPN و … را غیرفعال نمایید. چرا که این سایت از درگاه امن زرین پال و پروتکل امن https استفاده می‌کند.

رمز بازگشایی فایل زیپ و PDFها: www.pangan7.com

15,000 تومان – خرید
error: کپی کردن این متن جایز نیست.