مهارت writing و reading و کتاب صد مقاله

مهارت writing و reading

مهارت writing و reading دو مهارت خیلی مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. مهارت writing و reading در آزمون‌های آیلتس و تافل نقش به سزایی دارند. هدف این کتاب این است که مهارت writing و reading  را به طور همزمان و در کنار یکدیگر در شما بهبود ببخشد. این کتاب شامل ۱۰۰ مقاله و بیش از ۳۰ هزار لغت است. مقاله‌ها به نوعی انتخاب شده‌اند که شامل موضوعات حالِ روز جهان باشند. مانند مهاجرت، شبکه‌های اجتماعی و دیگر موضوعاتی که در زندگی روزمره با آنها رو به رو هستیم. این کار از دو جهت فایده‌ی زیادی دارد. اول اینکه خواندن متن‌ها برای شما بار هیجانی خواهد داشت. مسأله‌ی مهم بعدی اینکه این موضوعات بسیار نزدیک به موضوعات آزمون writing آیلتس و تافل هستند. لذا شما برای این آزمون هم به خوبی آماده می‌شوید .

10,000 تومان – خرید

 

می‌توانید به جای خرید این یک محصول، پک کامل آموزش زبان را با تخفیف ویژه دریافت نمایید. خرید پک کامل

حین تبادل مالی هر نوع فیلترشکن، پروکسی، VPN و … را غیرفعال نمایید. چرا که این سایت از درگاه امن زرین پال و پروتکل امن https استفاده می‌کند.

رمز بازگشایی فایل زیپ و PDFها: www.pangan7.com

همه‌ی مقاله‌ها فایل صوتی مخصوص به خود را دارد. گوش دادن به این فایلها از دو جهت برای زبان‌آموز مفید است. یکم اینکه مهارت شنیدار و گفتار شما بالا می‌رود. مسأله‌ی بعدی که خیلی مهم‌تر است؛ اینکه بعد از خواندن جلد یک و دو کتاب انگلیسی در نه ماه، حالا شما در موقعیتی هستید که باید روی سرعت خواندن و سرعت صحبت خود هم کار کنید . لذا تمرین کنید تا با همان سرعتی که گوینده فایل صوتی متن را می‌خواند، متن‌ها را بخوانید . شاید این کار برای بار اول و دوم هر متن سخت باشد، شاید تا مقاله‌ی بیستم و سی‌ام هم این کار برای شما زحمت داشته باشد، اما با صبر و حوصله و با تمرین خواهید دید که توانایی شما در مهارت writing و reading خیلی سریع رشد می‌کند .

مهارت writing و reading را چطور ارتقا دهیم؟

استفاده از این کتاب نسبت به دو کتاب دیگر راحت‌تر است. هم اینکه در کتاب گرامر ۴۰ متن ساده را کار کرده‌اید و لذا می‌دانید که با چه روشی ابتدا یک بار متن را بخوانید و لغت‌هایی که بلد نیستید را در همان دفتر نکات و لغات خود یادداشت کنید. سپس معنی لغات را استخراج کرده، سپس برای بار سوم متن را بخوانید در حالیکه سعی می‌کنید با خواندن هر جمله، معنای کل جمله را به طور واحد در ذهن خود تداعی کنید. سپس برای بار بعدی به همراه فایل صوتی متن را خط ببرید. با صدای بلند متن را بخوانید. به فایل صوتی چندبار گوش کنید و هر بار با شنیدن هر جمله شما هم همان جمله را با صدای بلند تکرار کنید. همانگونه که بارها گفته‌ایم تا با دقت گوش نکنید و با صدای بلند تکرار نکنید هیچ پیشرفتی نخواهید کرد .

مهارت writing و reading با کتاب صد مقاله

بعد از جلد یک (گرامر) و جلد دو (مکالمه) از این مجموعه شما اکنون هم گرامر را به خوبی یادگرفته‌اید. هم مهارت شنیداری خود را تقویت کرده‌اید. دیگر اینکه بیان خیلی از جملات برای شما راحت است. هم تعداد قابل توجهی لغت بلدید. لذا متن‌های این کتاب را می‌خوانید و می‌فهمید. پس با این روند سه مهارت listening، speaking و reading را ارتقاء داده‌اید. کدام مهارت باقی مانده است؟ بله writing! مهمترین مهارت که در انجام کارهای روزمره در دنیای امروز خیلی مهم است. در آزمونها هم خیلی مهم است. یکی از راههای یادگیری هر زبانی، رونویسی متن‌هایی مانند متن‌های این کتاب است. رونویسی کردن خیلی مهم است. برای تقویت writing شما هم خیلی مفید است. لذا یادگیری این کتاب هر چند راحت است اما در عین حال باید با صرف وقت و حوصله باشد. اگر این کتاب را سرسری پیش ببرید و نکاتی که در این قسمت گفتیم را به کار نبرید، یادگیری شما ناتمام می‌ماند.

لذا در یادگیری این کتاب صبور باشید و تکنیک‌های گفته شده در این بند را به دقت پیاده کنید.

 مهارت مهارت writing و reading چه اهمیتی در زندگی روزمره دارد؟

مهارت writing و reading در آزمون آیلتس و تافل اهمیت خیلی زیادی دارند. این البته نیاز به گفتن ندارد؛ ولی زبان‌آموزان زیادی هستند که به دلیل ضعف در دو مهارت writing و reading در این آزمون‌ها موفق نمی‌شوند. در بقیه ابعاد زندگی روزمره هم این دو مهارت کاربردهای زیادی دارد. ابتدا اینکه کسی که توانایی خوبی در دو مهارت writing و reading دارد به راحتی می‌تواند از طریق مطالعه متون رایگانی که در اینترنت وجود دارد در هر زمینه‌ای دانش خود را افزایس دهد. دیگر اینکه برای ادامه‌ی تحصیل دو مهارت writing و reading از هر مهارت دیگری مهم‌تر هستند. چون هر پذیرشی از خواندن مطالب سایت دانشکده و ای‌میل زدن به مسئولین و اساتید آن دانشکده دارد. سپس در طی دوران تحصیل هم این دو مهارت اهمیت کلیدی دارند. چرا که باید مقاله‌ها و کتاب‌های زیادی را به زبان انگلیسی بخوانید و خلاصه‌ی آن‌ها را بنویسید و به استاد ارائه دهید. در نهایت باید تز خود را بنویسید. باید مقاله بنویسید. باید برای کنفرانس‌ها و مجلات ای‌میل بزنید و … برای کارهای اقتصادی و تجاری هم دو مهارت writing و reading بسیار کلیدی هستند. چرا که علاوه بر ای‌میل زدن با شرکت‌های خارجی در نهایت متن قرارداد و تعهدات دو طرفه به انگلیسی بیان خواهد شد که اهمیت کلیدی دارد. به همین ترتیب می‌بینید که داشتن قدرت بالا در دو مهارت writing و reading می‌تواند شما را به فردی سریع در خواندن، فهمیدن و نوشتن متن‌های انگلیسی کند. حتی می‌توانید یک وبسایت انگلیسی بزنید و در زمینه تخصصی خود مثلاً ریاضیات یا باغداری به یک فرد مورد رجوع در سطح بین‌المللی بدل شوید.

زمانبندی کار با این کتاب

اگر هر روز فقط یک مقاله را هم کار کنید باز هم سه ماهه این کتاب را تمام می‌کنید. که البته چون مقاله‌ها در حدود ۵۰۰ کلمه است و شما تقریبا ً تمام لغت‌های هر متن را بلدید، روزی یک مقاله کمی کم کاری است. به نظر من می‌شود روزی دو مقاله را خواند.

لذا به نظر میرسد زمانبندی ۵۰ تا ۶۰ روزه برای این کتاب زمانبندی خوبی است. اگر از سطح مهارت‌های خود در زبان انگلیسی مطمئن نیستید؛ می‌توانید از طریق این لینک یک آزمون تعیین سطح را بگذرانید: آزمون تعیین سطح مؤسسه بین‌المللی British Council

می‌توانید به جای خرید این یک محصول، پک کامل آموزش زبان را با تخفیف ویژه دریافت نمایید. خرید پک کامل

حین تبادل مالی هر نوع فیلترشکن، پروکسی، VPN و … را غیرفعال نمایید. چرا که این سایت از درگاه امن زرین پال و پروتکل امن https استفاده می‌کند.

رمز بازگشایی فایل زیپ و PDFها: www.pangan7.com

10,000 تومان – خرید
error: کپی کردن این متن جایز نیست.