ساختار فعل در زبان فرانسه

ساختار فعل در زبان فرانسه

ساختار فعل در فرانسه نسبت به زبان انگلیسی پیچیدگی بیشتری دارد. اگر ابتدا زبان انگلیسی را آموخته‌اید و اکنون می‌خواهید زبان فرانسه را بیاموزید؛ در یک زمینه کار سختی دارید آن هم ساختار فعل است. در بقیه موارد کار راحتی پیش روی شماست. چرا؟ چون که تعداد بسیار زیادی از لغات فرانسه و انگلیسی مشترک هستند و همچنین ساختار جمله در هر دو زبان از یک الگو تبعیت می‌کنید. همچنین وقتی فردی یک زبان اروپایی را بیاموزد؛ در درک مطلب، آمادگی پذیرش یک زبان جدید، راه و روش درست زبان یادگرفتن و … دست پیش دارد. لذا کافی است ساختار فعل را بیاموزید.

رایگان – دانلود

 

ساختار فعل در زبان فرانسه

در گرامر زبان فرانسه فعل دارای سه زمان، شش وجه و دو حالت است. به این صورت که

  • زمان: گذشته(passé)، حال(présent)، آینده(future)
  • وجه: اخباری(l’indicatif)، التزامی(le subjonctif)، امری(l’impératif)، شرطی(le conditionnel)، مصدری (l’infinitif) و مفعولی (le participé)
  • حالت: معلوم(active)، مجهول(passive)

با توجه به اینکه فعل در هر کدام در هر زمان، حالت و وجه خاص 6 شخص (اول شخص مفرد، دوم شخص مفرد، سوم شخص مفرد، اول شخص جمع، دوم شخص جمع و سوم شخص جمع) شناسه صرفی مخصوص به خود را دارد؛ لذا مشاهده می‌کنید که ساختار فعل در فرانسه شباهت زیادی به ساختار فعل در زبان انگلیسی ندارد. بلکه بیشتر مانند زبان‌های مانند فارسی و عربی است که باید صرف درست فعل را آموخت. این کار زمان‌بر هست ولی سخت نیست. اگر از نرم افزار مناسب برای صرف فعل استفاده کنید؛ بعد از مدتی به صرف افعال فرانسه مسلط می‌شوید.

زبان‌آموز عزیز، اگر دوست دارید همیشه اولین نفری باشید که از آموزش‌های جدید ما مطلع می‌شوید، لطفاً ای‌میل خود را در خبرنامه ما ثبت کنید. با تشکر از شما دوست گرامی. گروه آموزشی پنگان سِوِن

نرم افزار صرف فعل در فرانسه

نرم افزاری که لینک آن در زیر ارائه شده است به صورت رایگان در دسترس شماست. آن را دانلود کرده و بر روی سیتسم خود نصب کنید. این نرم افزار بودن نیاز به اینترنت کار می‌کند. تمام افعال فرانسه را در خود دارد. به راحتی قابل اجراست. توجه داشته باشید که برای گوشی‌های تلفن همراه اپلیکیشن‌های زیادی در دسترس است که به مراجعه به فروشگاه گوگل می‌توانید از بین تعداد زیادی گزینه ممکن یکی را دانلود کنید. همچنین برای حالتی منبع آنلاین صرف فعل فرانسه را بخواهید دو سایت bescherelle.com و la-conjugaison.nouvelobs.com در اختیار شماست.

اگر تمایل دارید از این لینک می‌توانید جدول افعال بی‌قاعده در انگلیسی را هم رایگان دانلود کنید. 

نحوه استفاده از این نرم افزار

همیشه همراه با مطالعه درس‌های زبان فرانسه، این نرم افزار را هم در مقابل خود داشته باشید. هر زمان که به فعلی برخوردید؛ حتماً صرف آن را در نرم افزار چک کنید. این کار باعث می‌شود صرف هر فعل در تمام حالت‌ها و چندین بار در طول هر هفته برای شما تکرار شود. بعد از مدتی با تکرار این روش یه ساختار فعل  مسلط می‌شوید. به زودی در کمتر از چندماه روزی می‌رسد که بدون نیاز به این نرم افزارها صرف خیلی از افعال را در ذهن دارید. موفق و سربلند باشید.

رایگان – دانلود